Hakkımızda

Bagno di Roma’nın temelleri  2004 yılında İtalya’da atıldıktan sonra 2005 yılında üretimimize İstanbul’da başladık. Anti-selülit masaj sabunları ile başlayan üretimimiz kurutulmuş çiçekler ve aromatik yağlar ihtiva eden doğal sabunlarla devam etti. Ardından bambu özlü duş jelleri, zeytinyağ içerikli şampuanlar, keçi sütü ve kil sabunları ve  vücut sütü ile ürün gamımız genişledi. Bu süreçte kendi   makine parkımızı kurduk ve fason üretim yapmaya başladık.

Süreç içerisinde gördük ki kozmetik üreticileri kimya sektörünün müşterisi durumundadır. Eczane, market, AVM veya internet üzerinden satılan hemen her üründe aynı veya benzer kimyasal hammaddeler, sentetik kokular, katkı veya koruyucular  kullanılmakta olduğunu gördük. Araştırdıkça günümüz kozmetik sektörünün sanayi tipi üretim metotları ve kullanılan hammaddeler sebebiyle şifa ve güzellik üretmesinin mümkün olamayacağına kanaat getirdik.

Nihayet 2011 yılında pazarda ürünlerimizin satılmakta ve  aranır olduğu bir dönemde radikal bir kararla konvansiyonel üretimimizi sonlandırdık ve üretimimizi sadece geleneksel metotlara yer verecek şekilde el yapısı üretime göre şekillendirdik. Artık sadece organik sertifikalı olan ve tamamen doğal olduğunu takip edebildiğimiz girdilerle çalışmaya başladık. 

Aynı yıl Türkiye’nin ilk yerli markası olarak kozmetik alanında organik sertifikamızı  aldık.

İstanbul’daki işyerimizi satarak üretimimizi Kazdağlarındaki taş evdeki atölyemize taşıdık.  Halen doğayla iç içe, tamamen geleneksel metotlarla ve kesinlikle doğal girdilerle elde üretim yapıyoruz. Üretimimizde  sadece organik sızma zeytinyağı, organik soğuk pres jojoba, tatlı badem yağı  gibi  sabit yağlar, organik lavanta, gül gibi uçan yağlar, organik balmumu ve  aromatik bitkiler ve kurutulmuş çiçekler kullanılmaktadır.

Uçucu yağ ve sabit yağ seçimi ve karışım oranları cilt tiplerine uygun olarak aromaterapik ve fitoterapik araştırmaların sonuçlarına göre belirlenmektedir.

Vazelin, parafin, paraben koruyucular, alkol,  parfüm, boyar madde veya her hangi bir kimyasal madde üretimimize giremez. Ürünlerimize görsel müdahale yapmayız;  doğanın verdiği koku ve rengi taşırlar.

Her ürünümüzün kozmetik yönetmeliğine göre Sağlık Bakanlığı’na bildirimi yapılmaktadır.  Üretimimiz GMP standartlarındadır ve yıllık olarak gözetim firması denetimi altındadır.

Bio-dinamik tarım esaslarına göre ve ay takvimini izleyerek üretim yapmaktayız.